Okuyabileceğiniz 3 Kitap Önerisi

Yorumlar · 353 Görüntüler

Kitap okumak herkesin sevdiği ve boş zamanlarını en verimli, kaliteli geçirmenin yoludur. Boş zamanlarınızı en doğru kitaplarla geçirmek için hazırladığımız 3 kitap önerimiz sizlerle.

1-Bin Dokuz Yüz Seksen Dört (1984) - George Orwell
2000 yılını en iyi şekilde anlatan ve yaşamı olduğu gibi göz önüne süren romandır. Yaşam koşullarına bağlı olarak insanların nasıl her şeyden korkar hale geldiğini anlatıyor. Satırlarını hayranlıkla okuyacağınız romanın sizde bıraktığı etkiyi kolay kolay üzerinizden atamayacaksınız.


2-Yüzyıllık Yalnızlık - Gabriel Garcia Marquez
Romanlara ilgi duyan ve edebiyat seven herkesin kesinlikle ilkleri arasına girecek romanlardan biridir. Nobel ödüllü roman gerçekçi bakışı, yazarın mükemmel dili ve zihninizde ki eşsız atmosferi ile en sevdiğiniz roman olmaya aday gösterilecektir. 16 yıl süren bir yazım sürecinin , eşsiz bir dille birleşimi güzel bir eser ortaya koymuş.


3- Tutunamayanlar – Oğuz Atay
Yayınlandığı yıl bütün olumsuz eleştirilere maruz kalan roman değerini seneler sonra görmüştür. Kült roman olarak kabul edilen Tutunamayanlar’ın önceden eleştirilere maruz kalması ve yeterince okurunun olmaması romanı değersiz kılmıyor tabii ki. Tutunamayanlar Türk Edebiyatı’nda modernist roman türünün zirvesini yaşıyor.

Yorumlar