Altın İle Yatırım Yapmak

Yorumlar · 537 Görüntüler

Altının hiçbir zaman modası geçmez ve sürekli ilgi görür. Altın en eski yatırım yöntemlerindendir ve piyasada oluşan dalgalanmalarda daha istikrarlı bir duruşu vardır. Bu yüzden yatırım yaparken güvende olmak isteyenler için ilk tercih oluyor.

Genelde yatırım yapanlar enflasyondan çok korkar. Ancak en eski yatırım araçlarından birisi olan altın enflasyona karşı kendini koruyabilen bir yatırım aracıdır.

Yani altına yatırım yapmanız, enflasyon karşısında değer kaybetmenizi engeller. Altınlarınızın yıpranmaması, zarar görmemesi ve en önemlisi ise çalınmaması için banka hesaplarınızda saklayabilirsiniz.  Ve banka hesabınızdan altın yatırımı yaparsanız eğer hem altın fiyatları yükseldikçe sizin altınınız da değerlenir hem de altın hesaplarına özel olan aylık faiz alabilirsiniz. Aynı zamanda banka hesaplarınıza altın hesabı açtırmanızın bir diğer sebebi ise banka üzerinden düşük fiyatlar ile alım satım yapabilmenizdir. Altın ile yatırım yapmanın bir diğer önemli püf noktası ise kısa vadeli olarak düşünmemektir. Altın tam olarak bir uzun vadede yatırım aracıdır. Bugün alıp yarın satarsanız kar etmek yerine zarar da edebilirsiniz. Alıp unutmanız sizin için en iyisi.

Yorumlar