En iyi komedi filmleri

Yorumlar · 119 Görüntüler

Süper ötesi en iyi filmleri önereceğim..

Büyük Budapeşte Oteli

The Grand Budapest Otel’de çalışan iki görevlinin arkadaşlığını anlatan filmde İkinci Dünya Savaşı anlatılmıştır. Otelde kapı görevlisi olan Gustave H ile Mustafa’nın yaşadıkları oldukça komik. Gülerken aynı zamanda İkinci Dünya Savaşı hakkında bilgi sahibi olmuş olacaksınız

Hayat Güzeldir

Yine İkinci Dünya Savaşı’nı anlatan filmlerden biri olan film, daha çok drama filmi olarak biliniyor olsa da, içerisinde bulunan sahnelerle bilinen birçok komedi filminden daha iyidir. Filmde kahramanımız Guido, oğlunu savaşın etkilerinden korumaya çabalıyor. Bu çabaları bir oyun gibi anlatılıyor. Her sahnesi aslında dram ancak komediyle aktarılan çok etkileyici bir film.

3 Salak

Hint sineması son zamanlarda oldukça popülerleşmiş ve gelişmiştir. En çok izlenen yabancı komedi filmlerinden olan ve listelerde sık sık adını duymuş olduğunuz filmin başrolü Aamir Khan’dır. Filmi izlerken oldukça komik olan sahnelere kahkaha atarken, aynı zaman sistem için olan eleştirileri görecek ve çoğuna hak vereceksiniz. Kesinlikle izlenmesi gereken bir kahkaha tufanı.

Yorumlar