İngilizce Öğrenme Yöntemleri

Yorumlar · 73 Görüntüler

Dünya dili olan ve artık bütün işlerde, okullarda, oyunlarda kullandığımız İngilizce artık öğrenilmesi neredeyse zorunlu hale geldi. İngilizce öğrenmek için pratik birkaç yol göstereceğiz

1 – Yabancı dil en çok da konuşularak öğrenilir. Ne kadar çok konuşulup, pratik yapılırsa o kadar kalıcı ve kolay öğrenilir. Zamanınızı ayırıp biriyle ya da ayna da konuşulan İngilizce pratiği size tahmin ettiğinizden fazla pozitif nokta sağlayacaktır. Bu şekilde hem hızlı hem kolay İngilizce öğrenebilirsiniz.


2 – Kelime telaffuzu bir dilde en önemli noktalardan biri. Kelimelerin anlamları ve yazılışlarının yanında bir de telaffuz etme şekli de konuşma da çok etkilidir. Eğer dil bilgisini ve kelime ezberleme işini hallettiyseniz telaffuz gelişmemişse yarım kalacaktır.


3 – Bir kursa ya da İngilizce konuşulan bir gruba dâhil olmanız da çok işinize yarayacaktır. Normal öğrenmenin yanında ekstra olarak destek almanız yabancı dilinizi akıcı ve hızlı öğrenmeyi kolaylaştıracaktır.
4- Radyodan ya da internetten dinlediğiniz İngilizce şarkılar ya da İngilizce film veya diziler sayesinde hem telaffuzunuz hem de hızınız gelişecektir.

Yorumlar