Popüler Ülkelerin Dilleri

Yorumlar · 310 Görüntüler

Dünyamızda toplamda 6.000 dil bulunur. Her ülkenin dili farklılık gösterebiliyor. Ayrıca bazı ülkeler ortak dili kullanabiliyor.

Her ne kadar dünyamızda bu denli fazla dil yer alsada, tahminlere bakılırsa önümüzde ki yüzyıl içerisinde bu dillerin  yarısının yok olacağı düşünülüyor.  Bu dillerin hem dağılımından tutun hem de insanların kullandığı dillere bakıldığı zaman ise ciddi farklılıklarında gün yüzüne çıkmaya başladığını görmeye başlıyoruz. Kabile çapında bakıldığı zaman ise bu dillerin  daha az sayıda konuşulmuş olduğunu görmekteyiz.  Bakıldığı zaman her milletin kendine ait  bir dilin olmadığını söyleyebiliriz. Fakat tüm dünya tarafından daha çok kullanılan köklü dilleri söylediğimiz zaman ise ngilizce, İspanyolca, Çince, Arapça olduğunu belirtmemiz mümkün. Dünyada yüz milyonlarca kişinin bu saymış olduğumuz dilleri daha ağırlıklı şekilde kullandığını görmekteyiz.

Fakat genel olarak dillerin daha çok kullanıldığı ülkelere baktığımız zaman İngilterenin dışında pek çok ülkede artık İngilizce kullanılan bir dil haline gelmeyi başarmıştır. İngilizcenin yanı sıra aha sonrasında sayacağımız popüler diller içerisinde ise  İspanyolca  geliyor.  Fakat Çince de pek çok ülke tarafından kullanılmaya başlanır hale gelmiştir.

Yorumlar