Küresel Isınmanın Sonuçları

Yorumlar · 182 Görüntüler

Küresel ısınma, Dünya gezegenini etkilediği gibi insanları da etkilemektedir. Küresel ısınma ile birlikte hava olayları değişerek daha güçlü ve beklenmeyen yerlerde farklı olaylar yaşanmasına sebebiyet verebiliyor. Örneğin hortum, kasırga, kuvvetli kar fırtınaları g

Küresel ısınma, Dünya gezegeninin yıllık ortalama sıcaklık değerinin artmasıdır. Yani sıcaklık arttıkça küresel ısınma deyimi ortaya çıkmıştır. 1900’lü yıllarda küresel soğuma daha etkili iken 1960’lı yıllardan sonra küresel ısınma daha etkin bir rol oynamıştır.
 
 
Küresel ısınma ile beraber buzulların erimesi, deniz seviyesinin milimetrik düzeyde artması, bazı bölgelere artık kar yağmaması, daha önce kasırga görülmeyen bölgelerde kasırga olması gibi birçok olay yaşanmaktadır. Örneğin Türkiye’de Karadeniz kıyıları 2017 yılından sonra kar almamaya başlamıştır. 3 yıl aranın ardından 2020 yılı ile beraber nadir gelen Sibirya sistemi ile kar alan Karadeniz, bundan sonra da nadir bir şekilde kar alacak gibi duruyor. Avustralya’da çıkan yangın, Kutuplardaki buzulların kırılıp erimeye başlaması, okyanıs ve deniz sıcaklıklarının artması küresel ısınmanın bir etkisidir.
Yorumlar
TUĞRUL TUNÇER 6 aylar önce

Vay anasını